Ważne kwestie podczas kupowania wyposażenia do magazynów
Sektor magazynowania przeżywa w tej chwili prawdziwy rozkwit w Polsce. Aby czerpać jeszcze większe korzyści z tego typu usług, przedsiębiorcy działający w tym sektorze powinni uwzględnić wiele różnych czynników, takich jak projekt, sprzęt i bezpieczeństwo pracowników.
2016-07-28, 08:00

Według niedawno sporządzonego raportu branża magazynowania w Polsce przeżywa prawdziwy rozkwit. W 2016 roku zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową wzrosło o 8% w porównaniu z rokiem poprzednim (Tom Listowski, STRONG WAREHOUSE MARKET IN POLAND, 2016). Wzrost zapotrzebowania na przestrzeń magazynową może być bardzo korzystny dla branży obrotu nieruchomościami w Polsce. Jednak może to się również wiązać z wyższymi czynszami płaconymi przez firmy wynajmujące magazyny. Firmy te mogą oszczędzić na kosztach przechowywania, wydajnie projektując magazyny, kupując odpowiednie wyposażenie magazynów oraz dbając o bezpieczeństwo pracowników.

W magazynie wykonuje się wiele różnych czynności, np. etykietuje wysyłki, pakuje lżejsze paczki, oznacza etykietuje oraz przygotowuje do transportu. Procesy te wymagają odpowiedniej ilości siły roboczej oraz wydajnych narzędzi do przechowywania, np. szaf czy sprzętu typu wózki magazynowe. Poniżej zaprezentowano kilka ważnych czynników, które należy uwzględnić przed przeprowadzką do nowego magazynu.

Projekt

Projekt magazynu ma naprawdę ogromne znaczenie, ponieważ wpływa na wydajność pracy w tym miejscu. Projekt magazynu ma wpływ na wydajność na kilka sposobów. Ściany akustyczne w magazynie mogą pomóc wygłuszyć hałas i zapewnić lepsze warunki pracy. Ekologiczny projekt magazynu uwzględnia dostęp światła naturalnego oraz dobrą wentylację w magazynie. W ten sposób można zmotywować pracowników do bardziej wydajnej pracy.Odpowiedni projekt magazynu może również ułatwić dobre zagospodarowanie przestrzeni, co bezpośrednio przełoży się na niższe koszty. Magazyn należy zaprojektować z dużym wyprzedzeniem po konsultacji z dobrym architektem. Można również spróbować znaleźć gotowe magazyny zaprojektowane z myślą o maksymalnej wydajności, dokładnie przeglądającoferty na rynku nieruchomości.

Wytyczne

Praca w magazynie może wymagać wykonywania wielu różnych czynności ręcznie. Czasami wiąże się to z podnoszeniem ciężkich przedmiotów i przewożeniem ich w inne miejsce. Aby pracownik wykonywał takie czynności bezpiecznie, musi zostać najpierw przeszkolony. Szkolenia BHP mogą ochronić pracowników, zmniejszając ryzyko wystąpienia u nich obrażeń oraz chronicznych dolegliwości. Unoszenie ciężkich przedmiotów może doprowadzić do przewlekłych schorzeń kręgosłupa. Zmniejszenie zagrożeń dla pracowników to również mniej absencji chorobowych i większa wydajność zespołu. Wyeliminowanie długoterminowego narażenia pracowników na obrażenia to korzyść dla pracodawcy w postaci zdrowego i efektywnego personelu.

Wyposażenie

Najczęściej magazyny są wyposażane w regały magazynowe. Takie rozwiązania zapewniają więcej przestrzeni do przechowywania towarów przez długi czas. Magazynowanie towaru w szafach czy plastikowych pojemnikach ułatwia gospodarowanie przestrzenią i obniża koszty. Aby jeszcze bardziej obniżyć koszty magazynowania, należy stosować odpowiedni sprzęt. Przedsiębiorstwa mogą zastanowić się nad zakupem wózków widłowych, podnośników, ramp itp., które doskonale przydają się do podnoszenia i przewożenia towaru. Są one niezbędne do wykonywania prac z bardzo ciężkimi przedmiotami lub wymagających użycia dużej siły. Sprzęt tego typu należy kupować zgodnie ze swoim potrzebami i odpowiednio do rodzaju magazynowanego towaru. Przykładem są specjalne rozwiązania stosowane do magazynowania opon.

Bardzo ważne jest, aby firma przed wyborem i zaprojektowaniem magazynu wiedziała, co tam będzie przechowywane. Planowanie projektu i zakup odpowiedniego sprzętu mogą być dość męczące, jednak firmy mogą skorzystać z pomocy AJ Produkty, przedsiębiorstwa zajmującego się m. in. dystrybucją wyposażenia magazynów.

KONTAKT / AUTOR
szymonkaminski2424
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.