Nowoczesne meble biurowe i design w miejscu pracy
Zaaranżowanie nowoczesnego miejsca pracy, które będzie przyjazne dla pracowników i podniesie ich zaangażowanie i produktywność wymaga dobrego designu, ergonomicznych mebli i elastycznego layotu pomieszczeń. Wybór odpowiedniego wyposażenia to klucz do stworzenia przestrzeni dla przyjemnej i efektywnej pracy.
2016-10-20, 12:39

Czasy wydzielonych klitek pracowniczych i biurek powciskanych w ciasne kąty już dawno minęły. Otwarte plany, funkcjonalne i praktyczne meble oraz inteligentny design to pieśń teraźniejszości. Aktualnie coraz więcej mówi się o tym, jak odpowiednio urządzone przestrzenie do pracy mogą podnieść morale pracowników i pozytywnie wpłynąć na ich zaangażowanie i motywację.

Badania przeprowadzone w 2015 roku we współpracy z ekspertkami od designu – Joan Blumfeld i Suzanne Tick – wykazały, że pracownicy potrzebują środowiska pracy, które zapewnia możliwość ruchu w ciągu dnia. Praca pod tytułem Ethonomics: Designing for the Principles of the Modern Workplace, również zwaraca uwagę na związek wystroju promującego ergonomię ze wzrostem motywacji u pracowników i vice versa (fastcompany.com, How to Design an Office for Maximizing Employee Happiness, 2015).

W świetle tych doniesień, ważne jest, aby wybierać meble biurowe, które promują produktywność i postawić na otwarty plan i dobry design w miejscu pracy. Poniżej omawiamy trzy bazowe koncepty związane z wystrojem wnętrz firmowych, które można wykorzystać do poprawy poziomu efektywności zatrudnionych.

Sprytne przechowywanie

Meble biurowe takie jak szafy biurowe pod sufit, które jeszcze niedawno były wszechobecne, są dziś tylko wspomnieniem. Firmy decydują się na wielofunkcyjne przestrzenie do przechowywania, które są połączeniem funkcjonalności i nowoczesnego designu. Nierzadko spotyka się kontenerki i szafki ukryte pod biurkami lub montowane na ścianach. W niektórych firmach widuje się również regały ukryte za zaaranżowanymi ścianami, co dodatkowo powoduje iluzję otwartej przestrzeni.

Wszechstronne stanowiska pracy

 

W dzisiejszych czasach firmy nieustannie korzystają ze zdobyczy technologii, czasem to sprzęt audio, a kiedy indziej urządzenia to transmisji video lub laptopy i rzutniki. W celu zwiększenia produktywności i zmniejszenia strat czasowych, coraz więcej organizacji skłania się do inwestycji we wszechstronne stacje robocze, które są przenośne, składane i wyposażone w multimedia. Oprócz tego, firmy decydują się ławy wielosiedziskowe, z których może jednocześnie korzystać wielu pracowników.

Ergonomiczne wyposażenie

Obecnie niemal każdy producent mebli biurowych projektuje ergonomiczne meble z regulacją wysokości i możliwością zmiany pozycji przy pracy, które zapewniają maksimum komfortu. Produkty te pozwalają pracownikom wygodnie wykonywać obowiązki na siedząco lub stojąco, dając możliwość rozprostowania nóg i stymulując do ruchu. Ergonomiczne meble sprawiają, że monitory zawsze znajdują się na wysokości wzroku, stopy spoczywają wygodnie na macie lub podnóżku, a krzesła stanowią doskonałe podparcie kręgosłupa, redukując napięcie.

Inne istotne elementy wpływające na poprawę warunków pracy to uchwyty i pojemniki na okablowanie, kolorystyka pomieszczeń oraz obecność roślin (fastcompany.com, How to Design an Office for Maximizing Employee Happiness, 2015). Eksperci z zakresu designu polecają specjalne pomieszczenia lub wydzielone kąciki, gdzie pracownicy mogą na chwilę odetchnąć od obowiązków. Elastyczne layouty stają się coraz bardziej popularne. Zakładają one modułowe meble biurowe, które są specjalnie projektowane i mogą być użytkowane na wiele sposobów, w zależności od aktualnego layoutu. W celu wydzielenia miejsca na niespodziewane spotkanie, warto użyć mebli składanych.

Organizacje poszukujące mebli do biura powinny odwiedzić meble biurowe sklep internetowy. Jednym z dostawców ergonomicznych produktów jest AJ Produkty, firma oferująca szeroką ofertę nowoczesnego wyposażenia, które zostały zaprojektowane i wykonane w sposób ergonomiczny, aby spełniać różnorodne funkcje. Więcej informacji na stronie internetowej tego producenta.

KONTAKT / AUTOR
szymonkaminski2424
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.