Nowoczesne krzesła biurowe i inne sposoby na uatrakcyjnienie wnętrz
Wystrój wnętrz ma istotny wpływ na biznes, zarówno w kontekście kreatywności, jak i postrzegania marki. Firmy powinny pomyśleć o rezygnacji z tradyjnego wyglądu biur i postawieniu na bardziej dynamiczny rozkład i wzornictwo, a także nowoczesną kolorystykę oraz komfortowe wyposażenie o artystycznym designie.
2016-11-30, 13:02

Typowy wystrój większości biur to szare blaty biurek, czarne krzesła, proste regały i szafy oraz niczym nie wyróżniające się kosze na śmieci. Samo wyobrażenie sobie takiego biura przynosi bardzo monochromatyczne, nudne odczucia. Warto, aby przedsiębiorcy przemyśleli odpowiednie zmiany i zainwestowali w ożywienie przestrzeni kolorem, pomagając w ten sposób pracownikom w wykonywaniu codziennych obowiązków i zwiększając satysfakcję z pracy. Kwatera główna Facebooka w Kalifornii to dobry przykład jak może wyglądać przestrzeń biurowa po zmianach. Zastosowano tam w pełni otwarty układ, bez ścianek i boksów dla pracowników. Wszyscy i wszystko jest pod jednym dachem, nie ma żadnych separatorów ani barier. Layout jest nietypowy, wygodny i atrakcyjny wizualnie, z mnóstwem miejsca na obrazy i przedmioty, należące do pracowników (Frankel T., FACEBOOK'S NEW HEADQUARTERS WHERE OPEN-PLAN IS KING AND 'FRICTIONLESS WORKING' IS THE AIM, Independent, 2015). Mimo że nie jest możliwe, aby wszystkie firmy posiadały biuro takie jak Facebook, warto podjąc próbę zastosowania prostych wskazówek, nawet jeśli nie dysponuje się pokaźnym budżetem. Można tego dokonać poprzez użycie odpowiedniej kolorystyki, zakupienie komfortowych mebli takich jak np. krzesło biurowe ergonomiczne i czerpanie inspiracji ze wszystkich dostępnych źródeł. Poniżej zaprezentowano kilka sposobów, dzięki którym firmy mogą uzyskać nowoczesną i produktywną przestrzeń w biurze.

Kolorystyka
Eksperci zachęcają przedsiębiorców, aby zwracali uwagę na kolorystykę wnętrz w firmie, gdyż poszczególne barwy mają różny wpływ na pracowników – mogą stymulować kreatywność, dodawać energii i poprawiać nastrój, ale także spowalniać pracę i wprowadzać wrażenie spokoju. Na przykład, firmy mogą wykorzystać do pomalowania ścian kolor żółty, który rozweseli nawet największych malkontentów. Mogą również odciążyć zestresowane osoby poprzez użycie odcieni zielonego i niebieskiego. Powinno się unikać intensywnej czerwieni w miejscach o dużym tempie pracy, gdyż podnosi ona puls i może powodować agresywne reakcje (Dizik A., Entrepreneur, HOW TO TRANSFORM YOUR WORKSPACE WITH COLOR, 2013). Podczas wyboru kolorystyki firmowych wnętrz, firmy powinny upewnić się, że efekt nie będzie pełen kontrastów, gdyż mają one działanie rozpraszające.

Wyposażenie
Kluczowym elementem podczas aranżacji wnętrz jest wyposażenie. Pracodawcy powinni pomyśleć o lekkich meblach, które łatwo ustawić. Powinny one także być wygodne w użytkowaniu. Wśród typów mebli, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru wyposażenia, szczególnie ważne są ergonomiczne biurka oraz krzesła biurowe

Przeoczenie kwestii ergonomii może bowiem skutkować stratą cennego czasu podczas pracy oraz wieloma napięciowymi dolegliwościami. Oprócz komfortu, pracownicy lubią, gdy służbowe meble są estetyczne i zachęcają do użytkowania. Nie należy również zapominać o trwałości i jakości wykonania firmowych sprzętów (OfficeScene, HOW OFFICE FURNITURE AFFECTS YOUR COMPANY'S PRODUCTIVITY, b.d).

Sztuka
Jasne i atrakcyjne otoczenie w pracy może pomóc zatrudnionym pracować w bardziej efektywny sposób, zmniejszyć poziom stresu oraz stworzyć przyjazne środowisko dla codziennych wyzwań. Warto wyposażyć biuro w obrazy i grafiki, które będą miały inspirujący wpływ na pracowników oraz pomogą zrobić dobre wrażenie na klientach i gościach. Pracodawcy powinni też pomyśleć o zakupieniu roślin, które wzmagają produktywność i koncentrację uwagi. Badania wykazały, że obecność zieleni w biurze wpływa pozytywnie na poziom zadowolenia z pracy (Mackie D., The Huffington Post, 5 Surprising Impacts of Office Décor, 2015).
Firmy mogą skorzystać z pomocy ekspertów od designu, aby upiększyć swoje wnętrza. Jednym z producentów i dostawców wyposażenia, takiego jak ergonomiczne krzesło konferencyjne, szafa na dokumenty, biurko elektryczne itp. jest AJ Produkty. Więcej informacji na stronie internetowej firmy.

KONTAKT / AUTOR
szymonkaminski2424
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.