Korzyści jakie przynosi przedsiębiorstwom elektryczny wózek paletowy
Wózki paletowe to urządzenia sterowane ręcznie lub przy pomocy napędów elektrycznych. Tego typu sprzęt jest powszechnie używany do podnoszenia pojedynczych palet oraz tych ułożonych w stosy. Wózki paletowe uważa się za uproszczoną wersję bardziej zaawansowanych technologicznie wózków widłowych. Niniejszy artykuł opisuje korzyści płynące z użytkowania wózków paletowych w codziennej pracy.
2016-12-16, 09:00

Transport oraz obsługa materiałów oraz towarów występujących w przestrzeniach magazynowych to ciężka i ambitna praca, wymagająca siły fizycznej i niosąca ryzyko urazów oraz wypadków. Przewożenie towarów i ciężkich ładunków różnego rodzaju to codzienność w fabrykach, magazynach oraz innych pomieszczeniach sektora przemysłowego. W przeszłości, przedsiębiorstwa używały dużych i nieporęcznych maszyn oraz urządzeń, które miały za zadanie odciążyć osoby odpowiedzialne za transport towarów i ładunków z miejsca na miejsce. W dzisiejszych, nowoczesnych zakładach pracy coraz częściej spotyka się bardziej zaawansowane technologicznie, lżejsze urządzenia transportowe (xilin.com, ALL ABOUT PALLET TRUCK AND ITS BENEFITS, 2014). Wraz z rozwojem nowych technologii, pojawiły się bardziej innowacyjne metody oraz sprzęt do przewozu ładunków.

Jedną z takich innowacji stanowią wózki paletowe, które coraz częściej widuje się w fabrykach i magazynach. Wózki paletowe, zwane także bardziej kolokwialnie „paleciakami”, pełnią w dzisiejszych czasach kluczową rolę w transporcie i trudno sobie wyobrazić zakład, który ich nie posiada. Tego typu urządzenia są powszechnie używane, gdyż stanowią tańszą alternatywę w porównaniu do wózków widłowych oraz wysokiego podnoszenia. Wózki paletowe dzielą się na te obsługiwane ręcznie oraz z napędem elektrycznym. Pierwsze z wymienionych wymagają obsługi manualnej przez pracowników magazynu i figurują w terminologii jako wózki paletowe ręczne. W przeciwieństwie do wózków ręcznych, paletowe wózki elektryczne posiadają wbudowany akumulator oraz ładowarkę, pozwalającą na przygotowanie ich do pracy bezprzewodowej. Wózki akumulatorowe, doskonale sprawdzają się w przestrzeniach takich jak średniej wielkości magazyny, pomieszczenia produkcyjne itp. Szczególnie poleca się je do prostych prac transportowych, które nie wymagają przewozu ciężkich ładunków, towarów oraz maszyn (3benefitsof.com, 3 BENEFITS OF OPERATING AN ELECTRIC PALLET JACK, 2016). Ogromna większość wózków paletowych dostarczana jest w komplecie z widłami, które pomagają unosić ładunki takie jak palety oraz inne niezbędne do przewozu przedmioty. Poniżej podsumowano główne korzyści płynące z korzystania z elektrycznych wózków paletowych.

Pokonany dystans

Elektryczne wózki paletowe pozwalają pokonywać dłuższe dystanse, a ich obsługa wymaga znacznie mniej wysiłku niż ma to miejsce w przypadku wózków ręcznych. Przy ich pomocy można transportować towary szybciej i bardziej efektywnie. Pracownicy często stają przed zadaniem przetransportowania palet oraz innych typów ładunków z jednego miejsca w drugie na terenie magazynu o pokaźnej powierzchni. Elektryczny wózek paletowy to urządzenie niewielkie, bardzo lekkie oraz posiadające napęd akumulatorowy, co sprawia, że transport przebiega sprawnie i bez wysiłku. Dzięki wykorzystaniu takich sprzętów, przedsiębiorcy mogą znacząco poprawić produktywność w swoich warsztatach, pomieszczeniach produkcyjnych oraz magazynach (3benefitsof.com, 3 BENEFITS OF OPERATING AN ELECTRIC PALLET JACK, 2016).

 Wykorzystanie zasobów

 Akumulator, który posiada elektryczny wózek paletowy pozwala na wiele godzin ciągłej pracy, co poprawia wydajność w zakładach przemysłowych. Po wyznaczonym w karcie produktu czasie, akumulator trzeba ponownie naładować. Dzięki wózkom akumulatorowym, przedsiębiorstwa mogą poprawić produktywność. Akumulatory sprawiają, że wózki mogą być używane przez długi czas, a pracownicy nie muszą używać siły do załadunku i rozładunku. Napęd elektryczny to bardzo ekologiczna alternatywa, zmniejszająca zużycie zasobów naturalnych, takich jak ropa naftowa, której potrzebują niektóre wózki widłowe. Oprócz tego, wózki akumulatorowe pracują ciszej, co jest kolejnym aspektem działającym na ich korzyść w porównaniu z innymi dostępnymi rodzajami sprzętów transportowych. Dzięki wózkom akumulatorowym obniżysz poziom hałasu w miejscu pracy i poprawisz akustykę pomieszczeń.

 Walory użytkowe

 Wózki paletowe to urządzenia o prostym designie. Nie posiadają wielu skomplikowanych części ani drogich komponentów. Dzięki temu, są bardzo proste w użyciu oraz przyjazne dla użytkowników. Operatorzy szybko uczą się obsługi oraz zasad bezpiecznego użytkowania. Dzięki wymienionym aspektom, elektryczne wózki paletowe są doskonale przystosowane do użytku w niewielkich zakładach przemysłowych, magazynach oraz przedsiębiorstwach, gdzie trzeba codziennie transportować duże ilości ładunków. Dzięki szkoleniu, nawet początkujący pracownik magazynowy szybko opanuje zasady obsługi wózka akumulatorowego.

 Jedną z firm, która posiada w ofercie ręczne oraz elektryczne  wózki paletowe jest AJ Produkty. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej tego dostawcy, gdzie można znaleźć opisy poszczególnych produktów wraz z ich walorami użytkowymi.

KONTAKT / AUTOR
szymonkaminski2424
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.