Jak tablica magnetyczna może wspomagać relacje biznesowe
Użytkowanie tablic magnetycznych w biurach stało się ostatnio bardzo modne. Coraz więcej użytkowników decyduje się na takie rozwiązanie dzięki jego wielofunkcyjności i walorom wspomagającymkomunikację między pracownikami oraz tę zachodzącą między kadrą menedżerską i interesantami firmy.
2017-02-22, 11:51

Nie da się nie zauważyć rosnącej popularności tablic magnetycznych oraz ich wszechobecności w nowoczesnych firmach. Tablice stanowią interaktywną metodę prezentacji i komunikacji treści. Można ich również używać jako nośnika informacji i ogłoszeń przeznaczonych dla osób zatrudnionych, takich jak np. rozkład zajęć, postępy w projektach oraz podział odpowiedzialności za poszczególne aktywności. Można śmiało powiedzieć, że dzięki tablicom komunikacja z pracownikami jest bardziej otwarta i czytelna. Wszystko, co da się zwizualizować, staje się bardziej zrozumiałe. Nie można takiej komunikacji prowadzić innymi drogami, tzn. można, ale cierpi na tym jej skuteczność. Każda tablica magnetyczna stanowi nieocenioną pomoc w trakcie spotkań i prezentacji. Doskonale sprawdza się także jako nośnik wiedzy podczas szkoleń i sesji treningowych wewnątrz organizacji (typeanything.com, 5 ADVANTAGES OF HAVING A MAGNETIC NOTICE BOARD IN OFFICE, 2014). Treści prezentowane przy pomocy tablicy lepiej przyciągają uwagę słuchaczy oraz pomagają im bardziej się skoncentrować i zapamiętać przekaz. Powyższe atuty pozwalają stwierdzić, że tablice magnetyczne zasługują na uwagę i są sprzętem niezbędnym w nowoczesnych biurach oraz przestrzeniach edukacyjnych i konferencyjnych. Używanie tablic podczas szkoleń i prezentacji pozwala pracownikom lepiej zrozumieć i sprawniej wykonywać codzienne czynności. Tablice to doskonałe narzędzia do efektywnej burzy mózgów, gdyż pomagają zapisać wszystkie pomysły i wybrać najlepsze z nich. Poniżej zaprezentowano sposoby wykorzystania tablic magnetycznych w firmach.

Wizualizacja treści podczas prezentacji

Tablice magnetyczne to niezwykle wszechstronne narzędzia pracy, służące do komunikacji wizualnej. W trakcie spotkań, można ich używać do podkreślania ważniejszych punktów, grupowania elementów, tworzenia grafów i diagramów oraz w każdy inny sposób, który może się okazać wartościowy w kontekście celu zgromadzenia. Taki sposób prezentowania informacji jest jasny i zrozumiały, co skraca czas przekazu, pozwalając szybciej rozpocząć działania. Uwaga słuchaczy dłużej skupia się treściach, dzięki czemu nie potrzebują oni aż tylu notatek. Pamiętajmy, że większość z nas to wzrokowcy! Tablice pozwalają zrobić dobry użytek z naturalnych skłonności i przejść do najważniejszego – działania. Proces planowania skraca się, co wspomaga efektywność pracy.

Informacja zwrotna

Jedną z głównych korzyści z użytkowania tablic magnetycznych jest ich użyteczność jako nośnika informacji zwrotnej. Pracownicy często nie czują się komfortowo, dzieląc się pomysłami i opiniami dotyczącymi aktualnych projektów. Dzięki tablicom, projekt wydaje się bardziej wspólny, co pozwala chętniej dzielić się ideami w kwestiach dotyczących części projektu, za który odpowiedzialne są inne osoby. Otwarta komunikacja zmniejsza wrażenie „wtrącania się” – każdy może raportować i dzielić się spostrzeżeniami. Duch zespołu nie zostaje naruszony, a projekt tylko na tym zyskuje. Różne opinie i pomysły poszerzają horyzonty i sprawiają, że można zauważyć rzeczy wcześniej przeoczone lub dopowiedzieć te niedopowiedziane. Tablice magnetyczne mogą, oprócz celów wewnętrznych, służyć także zewnętrznym, poprzez umożliwienie klientom i interesantom umieszczenia informacji zwrotnej. Otwarty feedback od klienta to doskonała okazja na refleksję dla pracowników. Czy dobrze wykonali swoje zadania? Gdzie tkwił błąd? Co można poprawić? Na te i inne pytania można odpowiedzieć dzięki niepozornemu narzędziu, którym jest tablica magnetyczna. Wnioski z analizy informacji zwrotnej od klientów można wykorzystać do usprawnień, tak aby usterki nie powtarzały się w kolejnych projektach.

Wkład uczestników

Wspomniany już duch zespołu może zyskać ogromne korzyści, jeśli umiejętnie wykorzysta się tablice magnetyczne. W trakcie spotkań, wszyscy mogą być jednakowo zaangażowani, co wzmacnia ich pewność siebie i sprawia, że czują się częścią zespołu. Aktywne uczestnictwo w spotkaniach, zaskakujące pomysły i nieoczekiwany wkład w projekt początkujących pracowników to nieocenione benefity. Tablice mogą również służyć jako nośnik zapotrzebowania na artykuły biurowe i inne narzędzia pracy: wystarczy umożliwić zatrudnionym przyczepianie braków na tablicy przy pomocy magnesów. Nowoczesną wersją standardowej tablicy jest tablica szklana magnetyczna. Model ten jest nie tylko praktyczny, ale też niezwykle elegancko wygląda, dodając splendoru każdej firmie.

W przypadku potrzeby zakupu tablic warto poszukać sprawdzonego partnera, który pomoże wybrać optymalny model. Jednym z wiodących producentów asortymentu do sal konferencyjnych jest AJ Produkty. Firma ta oferuje stoły, krzesła, projektory oraz tablice suchościeralne wraz z akcesoriami. Więcej informacji na stronie internetowej tego producenta.

KONTAKT / AUTOR
szymonkaminski2424
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2022.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.