Rozwiązania takie jak tablica magnetyczna i ich rola w odkrywaniu potencjału introwertyków
Organizacje powinny zrozumieć, że nie wszyscy pracownicy pracują tak samo. Przestrzeń w pracy powinna być dostosowana do stylu pracy oraz indywidualnych potrzeb załogi. Wartym omówienia przykładem jest styl pracy i potrzeby introwertyków oraz to, jak można uwolnić ich potencjał, odpowiednio aranżując przestrzeń w pracy. Poniżej przedstawiono kilka sposobów na wydobycie tego, co najlepsze z osób o usposobieniu introwertycznym.
2017-03-17, 13:17

Introwertyków często błędnie postrzega się jako samotników, którzy nie lubią dzielić się wiedzą i informacjami. Można też usłyszeć, że są powolni, mało produktywni i że brakuje im entuzjazmu oraz zdolności do pracy. Okazuje się jednak, że osoby introwertycznie posiadają ogromny, często przeoczony przez przełożonych potencjał mogący przynieść firmie wymierne korzyści. Trzeba go tylko obudzić. Introwertycy potrafią słuchać, doskonale analizują i poświęcają z natury więcej czasu na wszelkie przygotowania. Charakteryzuje ich również większa cierpliwość, metodyczne działanie oraz upodobanie do pracy nad szczegółami, gdyż potrafią spędzać dłuższe odcinki czasu w pełnym skupieniu (cofcogroup.com, QUIET LEADERSHIP: UNIQUE STRENGTHS OF INTROVERTS AT WORK, 2017). Te i inne cechy są bardzo cenne, powinny tym samym skłonić menedżerów do wprowadzenia rozwiązań, dzięki którym uwolniony zostanie potencjał firmowych introwertyków. Prezentujemy kilka przykładowych działań, które pomogą introwertykom podnieść produktywność i w pełni korzystać z wrodzonego potencjału.

Słowo pisane

Większość introwertyków woli pisać niż mówić. Należy ich zatem zachęcać do pisania,  umożliwiając korzystanie z ich naturalnego daru. Sprzęty takie jak tablica magnetyczna to doskonałe miejsce dla kreatywnych introwertyków. Dzięki niej, mogą oni zapisywać spontaniczne pomysły. Można po nich również rysować, pozwalając mózgowi na tworzenie idei. Tablice magnetyczne mogą także służyć do zapisywania złotych myśli dla reszty załogi, które z pewnością zainspirują kolegów i poprawią im nastrój.

Szacunek

Introwertycy często milczą w trakcie spotkań i rzadko zabierają głos. Powodem takiego stanu rzeczy jest ich naturalna tendencja do procesowania informacji, zanim zajmą stanowisko. Rozpatrują różne argumenty i punkty widzenia, a dopiero potem decydują się wyrazić własną opinię na dany temat. W wyrażaniu zdania dbają o zbalansowany punkt widzenia i wnikliwą obserwację (Christian Park, EIGHT WAYS FOR INTROVERTS TO SHINE AT WORK, 2014). Takie formułowanie opinii i podejście do omawianych tematów może przynieść wiele korzyści. Mówienie nie jest jedynym sposobem wyrażania opinii – warto poprosić firmowych introwertyków o sformułowanie refleksji na piśmie już po spotkaniu. W ten sposób dostaną szasnę na wypowiedź w naturalny dla siebie sposób. Introwertycy nie nastręczają również problemów z przestrzeganiem terminów wykonywania poszczególnych zadań. Wystarczy im nakreślić ramy czasowe i czekać na wyniki. Wszystko dlatego, że lubią oni sami organizować sobie pracę. Warto dodać, że doskonale im to wychodzi i zwykle nie potrzebują checklist oraz nadzoru nad kolejnymi etapami. Przy odrobinie szacunku dla naturalnych talentów, introwertycy mogą się organizacji bardzo przydać.

Dobre słowo

Introwertycy lubią być chwaleni przez pracodawcę w podziękowaniu za swoje wysiłki. Tu również może się przydać tablica szklana magnetyczna – można na niej zapisać dobre słowo dla skutecznego introwertyka. Tablice takie warto ustawić w pobliżu recepcji, pokojów przerw i w innych miejscach o dużym natężeniu ruchu. Pochwały trzeba umieszczać z określoną częstotliwością, np. raz w tygodniu lub raz w miesiącu. Dzięki temu łatwiej wyróżnić introwertyka, który nie ma specjalnych szans na zabłyśnięcie na spotkaniu czy na odważny publiczny elaborat.

Przede wszystkim, organizacje powinny skonsultować się z dostawcami rozwiązań i dopiero wtedy podjąć decyzję, jaki typ tablicy wybrać. Jedną z uznanych firm oferujących sprzęty takie jak tablice suchościeralne oraz inne, jak również akcesoria do pisania, jest AJ Produkty. Więcej informacji na stronie internetowej AJ Produkty.

KONTAKT / AUTOR
szymonkaminski2424
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.