Jak zaaranżować niewielkie biuro
Małe biura posiadają ograniczoną przestrzeń na wykonywanie codziennych obowiązków. Jednak niewielkie pomieszczenie nie musi oznaczać ciasnoty i braku funkcjonalności. Wystarczy pomyśleć na optymalnym rozkładem i wyposażeniem, a okaże się, że małe może być wygodne. Niniejszy artykuł przybliża czynniki, które wpływają na poziom funkcjonalności małego biura.
2017-07-20, 08:14

Aranżacja przestrzeni w biurze może poprawiać poziom jego funkcjonalności lub przeciwnie – hamować ją. Najlepszy projekt to taki, który nawiązuje do wartości firmy, odpowiadając jednocześnie na potrzeby pracowników w zakresie komfortu (thereceptionist.com, 17 OFFICE DESIGN BLOGS YOU SHOULD READ AND FOLLOW, b.d.).Dobrze zaplanowane biuro umożliwia łatwą i skuteczną interakcję między członkami zespołu, robi pozytywne wrażenie na odwiedzających i zapewnia komfortową przestrzeń do pracy. Z tych właśnie powodów kierownicy firm powinni zadbać, aby biura zachęcały do pracy i odwiedzin. Nieważne, czy zarządzasz niewielką firmą, czy ogromną korporacją – priorytety pozostają takie same. Należy zdecydowanie wziąć pod lupę meble i akcesoria biurowe, które są podstawą udanego designu. Małe biura są w nieco trudniejszej sytuacji, osoby odpowiedzialne za wyposażenie muszą więc szczególnie wnikliwie przemyśleć swoją koncepcję. Poniższy opis pozwoli uniknąć popularnych błędów i skupić się na najważniejszych kwestiach.

Pozbądź się martwej przestrzeni

Niewielkie biura dysponują ograniczoną przestrzenią, więc trzeba naprawdę rozsądnie ustawić meble i wyposażenie. Tylko w ten sposób uda się optymalnie wykorzystać pomieszczenie. Trzeba przemyśleć, które miejsca stanowią tzw. martwą przestrzeń i zagospodarować je w funkcjonalny sposób. Pomysły dotyczące aranżacji biura warto również zastosować w sali konferencyjnej, gdzie kluczowym elementem jest stół konferencyjnyi krzesła. To, jak je ustawimy, wpłynie na końcowy sukces lub porażkę projektu. W małym pomieszczeniu nie ustawiamy biurek w kształcie litery L, bo może to sprawić, że zagracimy przestrzeń. Biurka można wprawdzie ustawić w narożnikach, ale powinny one mieć tradycyjne, prostokątne blaty. Oprócz biurka, ważnym sprzętem jest krzesło do biurka, które powinno być smukłe, aby nie zajmowało zbyt wiele miejsca. Dzięki takiemu postępowaniu nawet mały pokój pomieści wszystkich członków zespołu.

Organizuj szybkie spotkania

“Szklanka jest albo w połowie pusta, albo w połowie pełna” – zależy to od poziomu optymizmu patrzącego (businessballs.com, GLASS HALF-FULL OR HALF-EMPTY FUNNY QUOTES, 2017). Tę filozofię warto zastosować w trakcie urządzania małego biura i patrzeć na pozytywy. Funkcjonalność można często uzyskać w zaskakująco prosty sposób. Najprostszym jest dostrzeżenie potencjału posiadanych sprzętów, zamiast narzekać na brak miejsca. Podejście to łatwo zilustrować, podpowiadając, jak można organizować spotkania, gdy brakuje sali konferencyjnej. Biurko z regulacją wysokości pozwala unieść blat i w kilka sekund tworzy doskonałe miejsce na szybkie spotkanie na stojąco. Takie rozwiązanie ma jeszcze jeden atut: spotkania przeprowadzana na stojąco trwają krócej.

Oprócz rozkładu sprzętów i sprytnego korzystania z dostępnych elementów wyposażenia, warto również wziąć pod uwagę inne kwestie. Na pozór mniej ważne tematy, takie jak odpowiednie oświetlenie, wybór mebli o składanej konstrukcji lub szaf z drzwiami przesuwnymi, mogą w dłuższej perspektywie stanowić o funkcjonalności biura. Bez względu na podjęte działania, warto pamiętać, że nadrzędnym celem jest komfort pracowników, bo to właśnie ten aspekt wpływa na poziom produktywności firmy

KONTAKT / AUTOR
szymonkaminski2424
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.