Bezpieczny i produktywny warsztat
W każdej firmie istnieje ryzyko wypadków i incydentów. Dlatego ważne jest, aby właściciele i kierownicy zadbali o obecność wyposażenia, które zmniejszy prawdopodobieństwo wypadków. Dzięki inwestycji w poziom bezpieczeństwa wzrośnie produktywność całej organizacji. Niniejszy artykuł przedstawia, na czym się skupić, aby osiągnąć taki cel.
2017-07-20, 13:42

Warsztaty to miejsca, gdzie montuje lub naprawia się przedmioty. Zwykle jedna maszyna jest używana przez wielu pracowników, co nie wpływa pozytywnie na poziom bezpieczeństwa. Ryzykowne sytuacje, takie jak mokre lub brudne podłogi, mogą powodować upadki. Dodatkowo, samo użytkowanie maszyn może grozić urazami dłoni lub innych części ciała. W zakładach, gdzie nie przykłada się odpowiedniej wagi do kwestii bezpieczeństwa, częściej dochodzi do sytuacji skutkujących zmniejszeniem produktywności i zwiększeniem poziomu absencji chorobowych. Dlatego firmy powinny inwestować w odpowiednie wyposażenie, które pomoże podnieść produktywność. Mogą to być naprawdę proste rozwiązania, takie jak szafki warsztatowe, które pomieszczą wszystkie niezbędne narzędzia. Dzięki temu nic nie będzie leżało w przypadkowych miejscach, np. na podłodze. Inne sposoby na poprawienie produktywności i zwiększenie poziomu bezpieczeństwa przedstawiamy poniżej.

Krzesła i stoły warsztatowe z regulacją wysokości

Ergonomia to nauka, której dokonania można wykorzystać nie tylko w biurach, ale również w warsztatach, magazynach i przestrzeniach przemysłowych. Każdy sprzęt o wysokim poziomie ergonomii pomaga dbać o zdrowie użytkownika. Dzieje się tak dlatego, że tego typu wyposażenie umożliwia osiągnięcie i utrzymanie naturalnej, zdrowej pozycji podczas pracy. Unikanie obciążeń to klucz do zdrowia i produktywności w pracy. Obecnie rynek oferuje stoły warsztatowe z regulacją wysokości, które pozwalają pracownikom dostosować stanowisko pracy tak, aby ich pozycja była maksymalnie ergonomiczna i mogli wykonywać obowiązki bez ryzyka przeciążeń. Krzesła robocze powinny być wyposażone w podobny mechanizm. Dzięki temu, pracownik kontroluje ustawienia i cieszy się zdrową pozycją bez względu na to, czym się aktualnie zajmuje. Nowoczesne krzesła posiadają wiele ergonomicznych funkcjonalności, np. możliwość regulacji kąta nachylenia siedziska. Inwestycja w wygodne meble warsztatowe to jeden ze sposobów zmniejszenia poziomu absencji chorobowych i poprawienia produktywności firmy. Warto poznać i zrozumieć płynące z niej korzyści.

Odpowiednie narzędzia i sprzęt

Oprócz ergonomicznych mebli i wyposażenia, firmy powinny też zadbać o odpowiednie narzędzia i urządzenia. Im lepszy sprzęt, tym efektywniejsza praca. Przykładem niezbędnej dla zdrowia i bezpieczeństwa inwestycji w wyposażenie są wózki do przewozu ciężkich przedmiotów. Przewaga, jaką daje wózek warsztatowy, jest nie do przecenienia. Pracownicy, którzy mają do dyspozycji takiego pomocnika, rzadziej zapadają na choroby spowodowane przeciążeniem mięśni, stawów i kręgosłupa (Alter Vista, WAREHOUSE TROLLEY IS IDEAL FOR WAREHOUSE AND WORKSHOP APPLICATIONS, 2015). Rynek proponuje mnóstwo modeli wózków. Można wybierać między wózkami z półkami, szufladami, szafkami itp. Przy takiej podaży nietrudno znaleźć sprzęt idealnie dostosowany do potrzeb w zakresie transportu.

Wózki to nie wszystko. Przestrzenie warsztatowe wymagają zabezpieczenia przed poślizgiem. Doskonałym rozwiązaniem są maty, które umieszcza się na stanowiskach pracy. Rynek mat również ma sporo do zaoferowania. Można z łatwością zakupić modele odciążające nogi i kręgosłup podczas długotrwałej pracy na stojąco. Dzięki matom zmniejszysz ryzyko upadków i chorób układu mięśniowo-szkieletowego wśród załogi.

Komfortowe i ergonomiczne wyposażenie warsztatu, dodatkowe akcesoria podnoszące poziom bezpieczeństwa oraz wózki transportowe to niezawodny sposób na większą efektywność w pracy.

KONTAKT / AUTOR
szymonkaminski2424
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.