Jak znaleźć krzesło idealnie dopasowane do wystroju
Wyposażenie biur w firmie odzwierciedla kulturę korporacyjną. Warto przez chwilę pochylić się nad tą jakże istotną kwestią i wykorzystać fakt, że można kreować wizerunek przy pomocy tak podstawowych rzeczy, jak właśnie meble. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej o stylach krzeseł, które mogą posłużyć jako nośnik informacji, którą chcesz przekazać pracownikom i gościom.
2017-09-21, 14:47

Urządzanie pomieszczeń to niezwykle ciekawe zajęcie. Jedni lubią je bardziej, inni mniej, ale najważniejsze, aby wykorzystać proces aranżacji do przemycenia wiedzy o swoich charakterze, upodobaniach, filozofii życiowej itp. Co ciekawe, dotyczy to zarówno aranżacji przestrzeni firmowych, jak i prywatnych domów czy mieszkań. W kontekście służbowym, warto wykorzystać ściany do przekazania filozofii firmy oraz pomalować je w barwy korespondujące z logotypem. Jeśli umieścisz w biurze rośliny, pomożesz pracownikom w obniżeniu poziomu stresu. Ergonomiczne biurka świadczą nie tylko o trosce o zdrowie załogi, ale także o nowoczesności, której hołdują. Jeśli w firmie znajduje się przestrzeń zewnętrzna, warto tam ustawić stoły i krzesła ogrodowe, które zapewnią wygodne miejsce do spędzania przerw w miesiącach letnich. Takie działanie pokazuje, że firma nie jest skostniała i sporo zależy od zatrudnionych – w tym kontekście to, gdzie chcą przebywać, odpoczywając.

Warto jednak pamiętać, że aranżując pomieszczenia, łatwo przesadzić lub zapomnieć o spójności wyposażenia. Styl powinien być nadrzędnym czynnikiem wpływającym na finalny obraz biura. Istnieje kilka sprawdzonych podejść, którymi można się z powodzeniem kierować, aby uzyskać spójny efekt. Zapraszamy do zapoznania się z nimi i przemyślenia, który z nich jest najbliższy filozofii biznesu, który reprezentujesz. W opisach posłużymy się krzesłami, gdyż to one są jednym z najbardziej skutecznych nośników stylu.

Styl tradycyjny

Jeśli chcesz, aby biuro dawało wrażenie profesjonalizmu i nie przytłaczało designerskimi nowinkami, urządź biuro w tradycyjny sposób. Wykorzystaj drewno, wykładziny i stonowane kolory ścian w odcieniach szarości. W tak urządzonym pomieszczeniu doskonale sprawdzą się krzesła biurowe tapicerowane skórą. Jeśli chodzi o kolorystykę krzeseł, warto postawić na czernie i brązy. Będą pasowały do drewnianych biurek, szaf i regałów. Poza wymienionymi typami mebli, pamiętaj także o kontenerkach biurowych, wieszakach na ubrania oraz dekoracjach, takich jak obrazy w drewnianych ramach i rośliny doniczkowe.

Styl nowoczesny

Obecnie wielu przedsiębiorców pragnie pokazać pracownikom i gościom, że ich firma jest nowoczesna i podąża za trendami. Dlatego coraz częściej można spotkać nowoczesne biurka o fantazyjnych kształtach, designerskie krzesła i futurystyczne lampy. Nie ma w tym nic złego, ale warto pamiętać, że najlepszym krokiem w przyszłość jest dbałość o ergonomię pracy oraz komfort pracowników. Dlatego warto postawić na meble z regulacją wysokości – jest to prawdziwy powód do dumy i wizytówka nowoczesnego przedsiębiorstwa. Dodatkową korzyścią jest mniejszy poziom absencji chorobowych, gdyż poprawa komfortu to mniej dolegliwości bólowych i zwyrodnień.

Wiele firm szuka pomysłów, jak stworzyć przyciągające uwagę miejsce pracy, które zaskoczy i przyciągnie klientów. Jednym z doskonałych przykładów tego typu przedsięwzięć jest podejście do designu biura firmy The Nest (pol. Gniazdo). Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, w biurze znajduje się duża siatka z pufami i poduchami w kształcie jajek, na których można się wygodnie usadowić w trakcie przerwy (Parsons L., LinkedIn, NO ORDINARY OFFICE FURNITURE..., 2014).

Nowoczesność w swoim biurze można wyrazić, korzystając z prostych sposobów, takich jak prawidłowe użycie kolorów w służbie stylowi. Nie chodzi wyłącznie o żywe kolory ścian, ale także tapicerek, zasłon, płytek podłogowych i oświetlenia. Podobny efekt uzyskamy, wprowadzając elementy metalowe, np. regały, klosze lamp, czy szafy i akcesoria biurowe. Nowoczesność doskonale sprawdzi się również na przestrzeniach wspólnych, takich jak stołówka i szatnia. Zastąp konwencjonalne krzesła do jadalni modelami takimi jak np.  krzesła barowe lub stołki o futurystycznym wyglądzie.

Styl niezobowiązujący

Czy wyluzowany, niezobowiązujący styl to coś dla Ciebie? Spraw, aby wyposażenie biura nawiązywało do tego stylu bycia. Dobrym przykładem danego projektu w takim gatunku jest biuro Google w Zurichu. W ogóle nie wygląda ono jak tradycyjne biuro – aby nadać wrażenie luzu i fantazji, jedna z przestrzeni została wyposażona w hamaki i pufy zamiast krzeseł. Dzięki takiemu wyborowi siedzisk, miejsce zyskało bardziej luźny charakter, co udziela się pracownikom. Są oni bardziej zrelaksowani, a co za tym idzie – bardziej produktywni. Wszystko dlatego, że mogą pracować, gdzie chcą, w dowolnej pozycji (Dunne C., Co.Design, 8 OF GOOGLE’S CRAZIEST OFFICES, 2014).

Nie każde biuro można wyposażyć w hamaki i poduchy, ale warto szukać sposobów, które pozwolą nadać pomieszczeniom mniej poważny charakter. Zgodnie z założeniami stylu niezobowiązującego, brak powagi skutkuje obniżeniem poziomu stresu i bardziej efektywną pracą.

Przedstawiliśmy tylko niektóre style spotykane we współczesnych biurach. Zachęcamy do poszukiwania własnej drogi. Pamiętajmy jednak – spójność przede wszystkim.

KONTAKT / AUTOR
szymonkaminski2424
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.